Çamaşır Makineleri Arızaları

Yaşam alanlarımız için Çamaşır makinesi son derece değerli cihazladır. Çamaşır Makineleri Arızaları hakkında bir çok makine sahibi yıllardır gerekli tecrübeyi edinmiş olsada yeni nesil makinelerde farklı türde arızalarda karşımıza çıkabilmektedir.

Hiç bir ev sahibi Çamaşır Makineleri Arızaları yaşmak elbette istemez ancak kimi zaman kullanıcı bazlı hatalar kimi zamanda makine parça ömrünü tamamlaması, çeşitli aksam sorunları ve elektriksel sorunlar nedeni ile farklı türde arızalar yaşanmaktadır. Şehrimizde konutlar ve işyerlerinde çamaşır makinesi tercihinde sayısız markada kullanım bulunmaktadır. Arçelik, Vestel, Bosch, Siemens, Ariston, Beko gibi bilindik ve çok kullanılan markalarda birlikte onlarca farklı markada tüketici tarafından tercih edilmiştir. Çamaşır Makineleri Arızaları genelde birbirine yakın denecek derece arıza vermektedirler. Makine sahipleride genelde en şık yaşadığı sorunlar birbirine benzer arızalardır. Çamaşır Makinesi Servisi için firmamız İstanbul geneliden tüm ilçelerde sizlere bölgenizde bulunan mobil ekipleri ile anında tüm arıza durumlardan hizmet vermektedir.

Çamaşır Makineleri Arızaları

En Sık Yaşanan Çamaşır Makinesi Arızları Nelerdir?

  1. Çamaşır Makinesi Program Başlatma Arızası : Elektriksel sorunlar yasa su basıncı ile ilgili alt yapın sorunlarında program başlatma hatası yada program seçimi yapamama sorunu yaşayabilirsiniz. Eğer makinenizde sizde bu sorunu yaşıyorsanız Çamaşır Makinesi servisi çağırmadan önce başla > bekle > İptal tuşuna 3-5 saniye aralığında basarak makinenizi fabrika ayarlarına getirip tekrar deneyebilirsiniz. Eğer bunu yaptığınız halde arıza giderilmedi ise uzman desteği almanız yada servis çağırmanız gerekebilir.
  2. Çamaşır Makinesinin Altından Su Geliyor : Bir çok makine sahibinin yaşadığı en sık sorunlardan biri olan su akıtma ve su sızdırma sorunları hortum ve pompa filtrelerindeki sorunlardan kaynaklanmaktadır. Burda kendiniz bireysel olarak Çamaşır Makinesi Tamiri için servis firması çağırmadan önce Su giriş hortumlarının kontrolünü yapabilir ve contaları kontrol edebilirsiz. Hortum çıkma durumda yerine sıkıca tekrar yerleştirin ve contalarıda yerlerine tamamen oturtunuz. Makinenin pompa filtresinde de sorun olabilir bu durumda yine kendiniz pompa filtresini tamamen kapalı olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.
  3. Çamaşır Makinem Su Almıyor : Çamaşır Makinesi Arızaları arasında yine bireysel olarak servis çağırmadan çözüm üretebileceğiniz bir alandır. Öncelikle muslukların açık olduğundan emin olmak için musluklarınızı kontrol ediniz. Makineye giden su hortumu ezilmiş, sıkışmış veya bükülmüş olabilir ve düzelmeniz gerekmektedir. Su giriş bölümündeki filtrede tıkanma yaşanabilir. Su girişi filtresini temizleyebilirsiniz. Eğer bu işlemleri yaptığınız halde sorun çözülemiyorsa Çamaşır Makinesi servisi için bizlere ulaşabilirsiniz.
  4. Makine Suyu tahliye etmiyor : Yine su almıyor sorununda olduğu gibi hortumlardan kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Hotumda ezilme ve bükülme olup olmadığına bakınız varsa düzeltiniz. Çamaşır Makinesi Pompa Filtre tıkanma da yaşıyor olabilirsiniz. Pompa filtrelerinin temizlenmesi gerekmektedir.
  5. Çamaşır Makinesi Gürültülü çalışıyor / ses yapıyor : Bu tip makine sıkıntısıda bir çok kişi tarafından tecrübe dilmiştir. Gürültü, Sesli çalışmanın bir çok farklı sebebi olabilir. Sizin kendi imkanlarınızla Çamaşır Makinesi Tamiri için hizmet istemeden yapabileceğiniz adımlar bulunmaktadır. Makinenizin dengesinin doğru olduğuna bakınız. Nakliye emniyet civataları yerinden çıkarılmamış olabilmektedir ve buda yoğun bir sesin oluşmasına neden olabilir. Kullanıcı bazlı hatalardan biride çok az çamaşır ile makinenin çalıştırılmasıdır. Daha fazla çamaşır ile yıkamayı deneyiniz. Yada standartların üzerinden çamaşır makineye yüklenmiş olabilir. Makinenizin sert bir yüzey ile temasının olup olmadığınıda kontrol ediniz. Makinenin pompa filtre bölümüne bir cisim girmiş olabilir.
Çamaşır Makine Arızası

Markalara Göre çamaşır Makineleri Arızları

Firmamız sizlere Çamaşır Makineleri Arızaları hakkında sürekli güncel bilgiler vermeye devam edecektir. Ancak camasirmakinesiservisim.com olarak bilinçli tüketici sayısın artması adına makinenizi satın aldığınızda mutlaka kullanım kılavuzunu kesinlikle detaylı şekide inceleyeniz ve kılavuzu atmayınız. Eğer mevcutta kullanım kılavuzunuz yoksa internetten ürün seri numarasına ve modeline göre bulabilirsiniz. Çamaşır Makinesi servisi çağırmadan önce yaşadığınız sorunu kesinlikle bilmeli ve anlamalısınız. Bazen bizlere ulaşan servis ve tamir taleplerinde oldukça basit sorunlar nedeni müşterilerimiz servis ücreti ödemek zorunda kalmaktadır. Aldığınız hataya göre kısa bir araştırma yaparak kolayca çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca firmamızı arayarak telefonda aldınız Çamaşır Makineleri Arızaları hatalarını bildirmeniz durumunda sizlere telefonda da ücretsiz bilgi verilmektedir.

 

 

Çamaşır Makinesi Servis

Petek Temizleme Hakkında Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Arçelik Çamaşır Makinesi Servisi
Önceki yazı
Bosch Çamaşır Makinesi Servis