Pendik Çamaşır Makinesi Servisi

Tüm marka ve model çamaşır makinesi servisi olarak haftanın yedi günü hizmet vermekteyiz.

pendik çamaşır makinası servisi

Günümüzde kullanılan çamaşır makineleri oldukça işlevsel çözümler sunan teknolojiye sahiptir. Fakat bazı durumlarda arızalanabilmektedirler. Pendik çamaşır makinası servisi olarak sizlere yardımcı olmak için varız. Özellikle ev hanımlarının adeta eli kolu olan çamaşır makinaları bozulunca yorucu günler sizi bekliyor olucaktır. Böyle olası bi durum karşısında kalmamak için çamaşır makinelerine düzenli olarak bakım yapmak, hem kıyafetleri daha temiz yıkamasını sağlar hem de makinenin uzun süre bozulmadan kullanılmasına yardımcı olur. Bakıma rağmen çamaşır makinesi  zaman zaman arızalanabilir. Çamaşır makinası tamiri olarak size yardımcı olmak için yanınızdayız. Bu arızaları bilerek doğru çözümleri üretemiyorsanız  alanında uzman kadromuz ve personellerimizden her türlü desteği alabilirsiniz.

Çamaşır Makinasının Bakımı Ve Temizliği

Çamaşır makinanızın uzun süre iyi bir performansla çalışmasını istiyorsanız temizliğine ve bakımına dikkat etmeniz gerekiyor. Pendik Çamaşır Makinası Servisi olarak. Temizleme işlemini en az 6 ayda bir defa mutlaka yapmalısınız. Özellikle deterjan özünü haftada bir kontrol edip temizlenmesi gerekiyor. Çamaşır makinasını temizlerken ağır kimyasal ürünlerden uzak kalınmalı.Bu yöntemleri kullanarak çamaşır makinanızın ömrünü uzatabilirisiniz.

Makinelerin çoğunda servis yıkama programı vardır.Eğer makinenizde bu program varsa, makinenizin içini temizlemek için kullanabilirsiniz. Eğer yoksa, makinenizin toz deterjan gözüne beyaz sirke koyun ve makineyi pamuklular programında çalıştırın. Böylece makinenizin içini temizleyebilirsiniz.Makinenizin körük lastiği zamanla küflenir. Bu da çamaşırlarınızın küf kokmasına sebep olur. Küflenmeyi engellemek için, her yıkamadan sonra lastiği silmelisiniz. Lastiğin ıslak kalması küflenmesine sebep olmaktadır. Eğer küflenme oluşmuşsa, lastiği çamaşır sulu bezle silin. Buna rağmen küf temizlenmiyorsa lastiğin değiştirilmesi gerekir.

Çamaşır Makinesinde Deterjan Kullanımı

Deterjan kullanımı özellikle daha yeni çamaşır makinesi kulacakalar için çok önemli bir husustur. Özellikle yeni evlenen ve kendi evine çıkacak olanlar için bu bilgi dahada önem taşır.Toz veya tabletin nereye konacağı, ne kadar konacağı ve nasıl işe yarayacağı ile ilgili bir takım bilgiler çamaşır makinesi kullanıcıları tarafından sıklıkla merak edilir. Çamaşır makinelerinde bulunan sıvı deterjan çekmecesi toplamda 3 bölmeden oluşur. Bu bölmelerin ilki, ön yıkama içindir. Diğer iki tanesi ise ana yıkama ve yumuşatıcı gözü olarak ayrılır. Sıvı deterjan ihtiyaca göre bu bölmelerin içinden bir ya da ikisine doldurulur.

Kullanılacak olan deterjan miktarı ihtiyaca ve koşullara göre belirlenmelidir. Karar verilirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar yıkanacak olan çamaşırın miktarı ve çamaşırlardaki kirin yoğunluğudur. Örneğin çamaşır az ise, deterjan da az kullanılır. Bir diğer önemli nokta ise yıkama işlemine geçmeden deterjan paketindeki uyarıların mutlaka okunmasıdır. Pendik çamaşır makinesi olarak almak  ve öğrenmek isteğiniz bilgiler konusunda sizlere dilediniz her zaman yardımcı olabileceğimizden emin olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Çamaşır Makinesi Servis

Petek Temizleme Hakkında Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Garantili Ve Güvenilir Çamaşır Makinası Servisi
Önceki yazı
Maltepe Çamaşır Makinası Servisi